Skip to main content

Niezwykła popularność stylu skandynawskiego w dzisiejszym designie zachęca niezmiernie do tworzenia wnętrz właśnie w takiej odsłonie.

Bez nazwy 1

Styl ten odznacza się perfekcjonizmem naszych skandynawskich przyjaciół do łączenia ciepła domowego ogniska z chłodem północy.

Aby i w naszych domach można było odczuć ten urok, pamiętajmy o kilku ważnych elementach bez których scadnichic stanie się nieudaną imitacją – naprawdę pięknego designu.

KOLOR –  jasne, pastelowe barwy, często biel symbolizujące krajobraz północy – góry, śniegi, fiordy, bogactwo lasów

4106cf5e2969cc1bd0f1b9b3b8b7311c

MATERIAŁ – podstawa stylu to wykorzystanie naturalnych elementów  bazowych  – drewniane podłogi, ściany, meble (malowane na biało lub impregnowane i pozostawione w naturalnym kolorze), wełna, glina

6

 

ŚWIATŁO – duża ilość naturalnego oświetlenia wpadająca przez pozostawione bez większej dekoracji okna i rozpraszająca się po jasnych przestrzeniach wnętrza

DESIGN – delikatna prostota o nowoczesnym charakterze.

Duża ilość takiego dodatku przejawiająca się w postaci narzut, poduszek, świeczników, latarni, naturalnych kwiatów, prostych wzorów tekstyliów, ram etc. nada chłodnemu tłu – ciepłą, domową atmosferę i stworzy skandynawski klimat po naszej stronie Bałtyku.

5

 

1

2

3

4